ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ 

 

 

Оплата за харчування 

1.  Плата за харчування дітей вноситься НЕ ПІЗНІШЕ 10 ЧИСЛА поточного місяця, за який вноситься плата,  у разі не внесення плати в установлені строки ці суми стягуються в порядку, визначеному законодавством.

Оплата за харчування дітей здійснюється:

- в касах «ЗапоріжЗв’язокСервіс»;

- через «Приват-24».

2. Діти пільгових категорій (при оформленні пільги) звільняються від плати за харчування. 

3.   Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу.

4. Оплата, що була здійснена в останні 3 дні поточного місяця не враховується, та встановлюється борг за харчування.

5.  У разі несплати батьками за харчування дитини протягом двох місяців, адміністрація ЗДО № 9 зобов’язана не менш, як за 10 календарних днів письмово повідомити батьків, або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини з закладу.

 

ПЕРЕЛІК КАТЕГОРІЙ ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ

БЕЗОПЛАТНИМ ХАРЧУВАННЯМ

 

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти з інвалідністю;
- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державним бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти;
- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання
службових обов’язків;
- діти у санаторних закладах дошкільної освіти (групах) для дітей з латентною формою туберкульозу та вилікуваних від туберкульозу, у спеціальних закладах дошкільної освіти (групах, у т.ч. інклюзивних) для дітей з особливими освітніми потребами;
- діти із сімей учасників бойових дій відповідно до пункту 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які мають відповідні документи, що підтверджують їх статус;
- діти із сімей, які мають трьох і більше дітей;
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНО НАДАТИ

ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЗА ХАРЧУВАННЯ:

 

 Для категорії «Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування»:

1. Заява від опікуна (піклувальника).

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування (копія).

 

Для категорії «Діти-інваліди»:

1. Заява від батьків.

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Медичний висновок про дитину-інваліда (копія) або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги). Якщо посвідчення видано на одного з батьків, у ньому повинно бути чітко зазначено прізвище ім’я по-батькові дитини-інваліда, рік народження.

 

Для категорії «Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»:

1. Заява від батьків.

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Довідка з місцевого управління праці та соціального захисту населення про отримання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості.

 

Для категорії «Дитина, батько (мати) якої загинув під час виконання службових обов’язків»:

1. Заява від батьків.

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Посвідчення члена сім'ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби (копія).

 

Для категорії «Дітей із числа сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції) та дітей із сімей загиблих учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції)»:

1. Заява від батьків.

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Копія посвідчення учасника бойових дій або

4. Довідка з військової частини про участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (для батьків, які зараз проходять службу в зоні АТО).

5. Довідка встановленого зразка з військкомату про причинний зв’язок смерті одного з батьків з військовими діями з підписом, скріпленим печаткою.

6. Посвідчення дитини (матері) як члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (копія).

 

Для категорії «Дитина з багатодітної сім’ї»:

1. Заява від батьків.

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Свідоцтво про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків) (копія), або паспортні дані одного з батьків з розділом «Особливі відмітки», де вписуються дані про дітей (враховуються діти до 18 років, та діти до 23 років, які продовжують навчання /в цьому випадку надається довідка з навчального закладу, в якому навчається дитина/);

4. Посвідчення багатодітної сім’ї.

 

Для категорії «Діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї»:

1. Заява від батьків.

2. Свідоцтво про народження (копія).

3. Довідки про доходах кожного члена сім'ї видані за місцем отримання доходів:

працюючим – з міста роботи (оригінал),

не працюючим – з центру занятості (оригінал),

трудова книжка (копія),

підприємець – з податкової інспекції.

4. Довідка про склад сім'ї видана житлово-комунальними організаціями (оригінал).

 

 

В нашому закладі смаколики для вихованців готують:

Барак Любов Петрівна,

Король Людмила Костянтинівна

 

У дитячому харчуванні є свої особливості і свої підводні камені. Основна відмінність дитячого організму від дорослого полягає в тому, що дитячий організм фізично продовжує рости, тоді як для дорослого організму час фізичного зростання закінчується за різними джерелами у 18/25 років (в залежності від статі).Так як білок основний і незамінний «будівельний матеріал» людського організму, дитині необхідно значно більше білків, ніж дорослому. Знаючи про це, багато дорослих намагаються складати для харчування дитини високобілкові раціони.

У дітей досконало функціонують регуляторні механізми, що управляють виробленням і витратами енергії. Організм дитини завжди добре знає, що саме йому потрібно і у якій кількості. Однак, при великій кількості солодощів та різних смачних духмяних страв (жарених, жирних, зі спеціями, приправами тощо) апетитом буде керувати вже не фізіологічна потреба, а язик (смакові рецептори).

Пропонуємо основні правила харчування дітей:

1. Про апетит і насилля. Часто дітей умовляють з’їсти «за маму, за тата, за діда, за бабу…» або навіть приймати вольове рішення: «Не вийдеш з-за столу, поки не з’їсти все…». А уявіть себе на місці дитини, якщо перед вами з подібним наказом поставлять горщик каші або борщу? Дитина не хоче їсти, тому що на денний момент для її організму ця їжа не потрібна, тільки й всього. 

2. Про харчування під час хвороби. 

Окремо зупинимось на харчуванні дитини під час хвороби. Дуже широко розповсюджена практика відгодовування нездорових дітей. Серед багатьох дорослих панує думка, що організму потрібні додаткові сили для боротьби з хворобою. Парадокс полягає якраз в тому, що сили дійсно потрібні і організм мобілізує всі ресурси на відновлення порушеної рівноваги організму. І їсти хворому не хочеться якраз тому, що вся його енергія «працює» з хворобою і її просто не залишається на переварювання їжі. Спрацьовує тваринний інстинкт, направлений на виживання, і їжа «не йде». Не випадково підчас хвороби звірі не торкаються їжі, навіть тієї, що лежить перед носом! І примусове «лікувальне» годування в таких випадках завдає пряму шкоду нашим дітям (як, втім, і дорослим). Багато випадків дитячих смертей від хвороб можна було б попередити, якби неграмотні в цьому питанні мами та бабусі не «запихали» в дітей таку небажану для них в цей час їжу… Найкраще запропонувати хворій дитині тепле пиття – кислий морс, чай з медом тощо (але не молоко, яке при простудах «працює» на хворобу). За бажанням дитини – каші, салати, печена картопля, вчорашній хліб, а ще краще – фрукти або сухофрукти. 

3. Про поєднання продуктів. Фрукти можна давати дітям без обмежень. Вони дуже корисні і з’їсти понад норму їх практично неможливо. Однак, у випадку відмови і від них примушувати дитину не варто, будьте терплячими. Адже при дефіциті якого-небудь вітаміну або мікроелементу в організмі дитини, можете повірити досвіду, дитина сама «накинеться» на необхідні їй яблуко або зелень.

4. Про м’ясо та білки. Багато людей вважають, що діти не можуть нормально рости без м’яса. Звичайно, це не так, що й доводить досвід багатьох сімей. Крім того, надлишок будь-яких білків шкідливий. Білкову їжу можна давати дітям один чи два рази на день, за їх бажанням, але не переймайтеся, якщо зпоміж запропонованих страв дитина обере не сирну запіканку або горохову кашу, а рис або картоплю.

5. Про солодощі. Якщо й пропонувати їх дитині, то хоча б не після прийняття їжі. Можна перед їжею за півгодини, за годину. Зазвичай дорослі роблять навпаки.

6. Про воду. Щодо води, то її, як правило, дають дітям стільки, скільки вони хочуть. Воду ліпше брати відстояну або пропущену через побутовий фільтр.

7. Про дитячий феномен. На відміну від дорослих дитина майже ніколи не їсть про запас, на намагається заглушити їжею поганий настрій і, як наслідок, не переїдає. Тому після їжі вона може бігати, купатися, гратися в рухливі ігри без усякої шкоди для здоров’я.